نام کامل:فرهاد صفار,نام مستعار:رایمون گستر.آدرس سایت:www.www.raymongostar.com.همکاران:espako.com
5 از 5
ورود
تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com

مقاله شماره 16: اقدامات ایمنی درباره فلوکولانت

طراحی سایت

در این مقاله سعی شده است مواردی از اصول ایمنی کار با فلوکولانت توضیح داده شود تا شاهد آسیب های احتمالی به چشم و پوست و ریه نباشیم.
در خصوص چشم و در صورت تماس فلوکولانت با آن، نوعی سوختگی شیمیایی در چشم ایجاد می شود که همراه با کمی درد و سوزش خواهد بود. یک فوق تخصص جراحی ترمیمی چشم شست‌ و‌ شوی ممتد و فوری چشم با آب پس از تماس با فلوکولانت را بهترین راه برای پیشگیری از آسیب‌های دائمی بافت چشم معرفی کرده است. وی درباره تأثیر

مقاله شماره 15: کاربرد پلی الکترولیت آنیونی

طراحی سایت

همانطور که در مقاله شماره 04 (انواع پلی اکریل آمید) توضیح داده شد پلی الکترولیت یا پلی اکریل آمید یا همان فلوکولانت به سه دسته آنیونی و کاتیونی و نانیونی تقسیم بندی می شوند.
پلی الکترولیت آنیونی یکی از پر مصرف ترین انواع پلی الکترولیت می باشد که در اینجا به چند مورد از موارد مصرف آن اشاره کاملتری خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

مقاله شماره 14:نحوه نگهداری و تاریخ مصرف پلی آکریل آمیدها

طراحی سایتبهتر است پلی آکریل آمید ها را در جاهای خشک و خنک و به دور از نور آفتاب نگهداری کرد. ضمنا دمای بالای 45 درجه بر کیفیت و عملکرد پلی اکریل آمید تاثیر منفی خواهد داشت، بنابراین نگهداری پلی اکریل آمیدها در مناطق گرمسیر در انبار های سقف فلزی یا کانتینر به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ادامه مطلب...

مقاله شماره 13: تیکنر پارویی

طراحی سایت

تیکنر پارویی شامل یک محفظه ی استوانه ای شکل است که پالپ با استفاده از لوله های انتقال پساب به مرکز آن وارد می شود. به منظور جلوگیری از ایجاد اغتشاش در جریان آب تمیز، تا حد امکان محل ورود پالپ در پایین ترین سطح ممکن انجام خواهد شد. در این نوع تیکنرها، فلوکولانت و آب تمیز در داخل محفظه ای با یکدیگر مخلوط شده و آماده تزریق به پساب می شوند که به آن مرحله ساخت پلیمر می گویند. مرحله ساخت پلیمر معمولا دارای سه مخزن می باشد که یکی از آنها مخزن آب تمیز و دیگری مخزن مخلوط کن و سومی مخزن پلیمر آماده نام دارد. یکی از مهمترین نکته های کلیدی که اکثر سازندگان تیکنر به آن بی توجه هستند دور پروانه همرزن در مخزن مخلوط کن است، چرا که دور بالا و سرعت زیاد پروانه همزن باعث ایجاد شکست مولکولی فلوکولانت خواهد شد و کارایی آن را کاهش خواهد داد.

ادامه مطلب...

مقاله شماره 12: استفاده درست از فلوکولانت به چه عواملی بستگی دارد؟

طراحی سایت

استفاده ی درست از فلوکولانت به عواملی مانند ذرات معلق در مایع از نظر منشاء، بار الکتریکی، ابعاد، شکل و تراکم و چگالی که با یکدیگر متفاوت هستند بستگی دارد.

همانطور که در مقالات قبل هم مکررا توضیح داده شده است ذرات معلق در مایع عموما دارای بار الکتریکی بوده و به دلیل یکسان بودن بار الکتریکی آنها با یکدیگر، در هنگام نزدیک شدن به هم یکدیگر را دفع می کنند. به این ترتیب ذرات جامد معلق در مایع، همچنان معلق باقی می مانند و بدون استفاده از فلوکولانت مناسب بسیار با تاخیر ته نشین خواهند شد، که در این حالت با توجه به بار الکتریکی ذرات معلق، استفاده از فلوکولانت های آنیونی یا کاتیونی پیشنهاد می شود و یا در مواردی ذرات معلق در مایع بدون بار الکتریکی هستند و یکدیگر را جذب نخواهند کرد و در نتیجه ذرات فلوک تشکیل نشده و باز هم ته نشینی صورت نخواهد گرفت که در این حالت هم فلوکولانت نانیونیک (رجوع شود به مقاله شماره 04، انواع پلی اکریل آمید) روند ته نشینی را امکان پذیر خواهد کرد.

ادامه مطلب...

تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)