نام کامل:فرهاد صفار,نام مستعار:رایمون گستر.آدرس سایت:www.www.raymongostar.com.همکاران:espako.com
5 از 5
ورود
تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com

مقاله شماره 01: فلوکولانت (پلی اکریل آمید یا پلی الکترولیت –PAM) چیست؟

طراحی سایت

فلوکولانت چیست؟ در ابتدا بدانید فلوکولانت یا پلی اکریل آمید یا همان پلی الکترولیت در اصلاح عامیانه و غیر تخصصی به نام های مستعار دیگری چون آب صاف کن, پودر آب صاف کن, مواد تیکنر, پودر تیکنر و پودر تصفیه آب نیز معروف است.

فلوکولانت یا پلی اکریل آمید یا پلی الکترولیت (PAM) یک منعقد کننده شیمیایی است که مهمترین کاربرد آن در فرآیند جداسازی درات جامد از مایع است که موجب تسریع و تسهیل فرایند ته نشینی ذرات جامد معلق در مایع می شود.

عبارت دیگر فلوکولانت (پلی اکریل آمید یا پلی الکترولیت – PAM) در تسهیل فرایند تصفیه پساب و به دست آوردن آب زلال نقش اساسی دارد و عملکرد آن بدین صورت است که پس از حل شدن فلوکولانت در پساب، این منعقد کننده با خنثی کردن بار الکتریکی ذرات پالپ موجود در پساب باعث برخورد آنها با یکدیگر و متراکم تر شدن و حجیم تر شدن آنها شده که اصطلاحا به این عملکرد فلوک شدن گفته می شود و ادامه این زنجیره طولانی تشکیل شده به وسیله فلوکولانت در فاز مایع ، موجب به دام افتادن بیشتر ذرات ریز دانه و تشکیل ذرات بزرگ و حجیم فلوک شده که نهایتا ته نشینی سریعتر ذرات جامد را در بر خواهد داشت.

فلوکولانت (پلی اکریل آمید یا پلی الکترولیت – PAM) حل شده در مایع که باعث این ته نشینی می شود، مایع زلال شده و پالپ غلیظی را حاصل خواهد کرد که در واقع همان نتیجه دلخواه استفاده از فلوکولانت است.

به زبان ساده از فلوکولانت در صنعت جداسازی جامد از مایع استفاده می شود.

تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)