نام کامل:فرهاد صفار,نام مستعار:رایمون گستر.آدرس سایت:www.www.raymongostar.com.همکاران:espako.com
5 از 5
ورود
تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com

مقاله شماره 02: درباره پلی اکریل آمید (فلوکولانت) بیشتر بدانیم

طراحی سایت

ذرات ريزتر از 0.1 ميکرون، پيوسته به صورت ذرات معلق در آب باقي مي مانند که منجر به پديد آمدن بار الکتريکي شده که اغلب اين بار منفي است و موجب مي شود اين ذرات پي در پي يکديگر را دفع نمايند. هرگاه بار الکتريکي اين ذرات بسيار ريز معلق را به وسيله ي يک منعقد کننده شيميايي خنثي کنيم، اين ذرات تحت تاثير نيرويي موسوم به وندرز، ذرات درشت دانه تري را تشکيل داده و متراکم مي شوند.

اين ذرات بزرگتر و سنگين تر، توده اي از مواد ته نشين شده هستند که اصطلاحا فلوک ناميده مي شوند, بنابراين فلوکولانت ها، عوامل ته نشين سازي هستند که به عنوان عوامل فلوک ساز نيز شناخته مي شوند، يا به عبارت ديگر فلوکولانت ها مواد شيميايي هستند که کلوئيدها و ديگر ذرات معلق در آب را متراکم کرده و يک فلوک يا توده متراکم را تشکيل مي دهند.
از فلوکولانت ها جهت بهبود رسوب سازي و لايه گيري و تصفيه ذرات بسيار ريز معلق در مايع استفاده مي شود، که با توجه به نوع فلوکولانت، کاربردهاي متفاوتي براي آن پيش بيني شده است. براي مثال از يک فلوکولانت ممکن است در استخر شنا يا تصفيه آب آشاميدني به منظور رفع ذرات ريز و ميکروسکوپي که سبب تيرگي و کدر شدن آب مي شود، استفاده شود زيرا تصفيه به تنهايي و بدون استفاده از فلوکولانت سخت يا گاهي غير ممکن مي باشد.
مقدار زيادي از فلوکولانت ها، يون هاي چند بنياني مثل آلومينيوم، آهن، کلسيم يا حتي منيزيوم هستند که به شکل مولکول هايي با بار الکتريکي مثبت با مولکول هايي با بار الکتريکي منفي واکنش نشان مي دهند تا موجب کاهش و يا رفع کامل ذرات معلق در مايع شوند.
علاوه بر اين، ميزان زيادي از فلوکولانت ها تحت تاثير شرايطي مثل درجه ي PH، دما و ميزان شوري پساب جهت تشکيل هيدروکسيدهاي غير محلول، با آب واکنش نشان مي دهند و به محض رسوب، اين مواد براي تشکيل شبکه ها و زنجيره هاي بزرگتر با هم ترکيب شده و ذرات کوچک به ذرات بزرگتر در توده هاي متراکم تر تبديل مي شوند.
فلوکولانت هاي پليمري زنجيره بلند يا همان پلي اکريل آميد هاي اصلاح شده، توسط تاجران فعال در اين زمينه به مقدار زياد فرآوري و توليد شده و به بازار عرضه مي شوند.
فلوکولانت ها را مي توان جهت فرآيند لخته سازي، بصورت خشک يا به شکل مايع استفاده کرد که هر نوع از آن کاربرد خاص خود را دارد.


تهران، اندیشه، فاز4، مجتمع تجاری ارغوان، واحد 276
02165361707
09121119510
info@raymongostar.com
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)